Live Football On BT Sport

Live football on BT Sport includes 61 live Premier League matches during the 2020/2021 season. BT Sport's football fixtures include exclusive live rights to the UEFA Champions League and UEFA Europa League and they will show every match from both competitions. BT Sport broadcast live FA Cup football including live coverage of the FA Cup final.


Subscribe To BT Sport Now


Monday 26th October 2020
Bayer Leverkusen v FC Augsburg
Bundesliga
19:30
BT Sport 2

Bishop's Stortford v St Albans City
FA Cup Fourth Qualifying Round
19:45
BT Sport 1
Tuesday 27th October 2020
Lokomotiv Moscow v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Shakhtar Donetsk v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

Atalanta v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2

Atlético Madrid v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 3

Borussia Mönchengladbach v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

FC Porto v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4

Liverpool v FC Midtjylland
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Marseille v Man City
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2
Wednesday 28th October 2020
FC Krasnodar v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Istanbul Basaksehir v PSG
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Borussia Dortmund v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Club Brugge v Lazio
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2

Ferencvaros v Dynamo Kiev
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4

Juventus v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Man Utd v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Sevilla v Rennes
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 3
Thursday 29th October 2020
AC Milan v Sparta Prague
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

AEK Athens v Leicester City
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Antwerp v Tottenham Hotspur
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 2

CSKA Moscow v Dinamo Zagreb
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Crvena Zvezda v Slovan Liberec
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

FC Zorya Luhansk v SC Braga
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

FK Qarabag v Villarreal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Feyenoord v Wolfsberger AC
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Gent v Hoffenheim
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

LASK v Ludogorets
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Lille v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Sivasspor v Maccabi Tel-Aviv
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

AC Omonia v PSV Eindhoven
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

AZ Alkmaar v Rijeka
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Arsenal v Dundalk
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Benfica v Standard Liege
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

CFR Cluj v Young Boys
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Granada v PAOK
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Molde v Rapid Vienna
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Nice v Hapoel Be'er Sheva
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Rangers v Lech Poznan
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Real Sociedad v Napoli
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Roma v CSKA Sofia
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Slavia Prague v Bayer Leverkusen
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive
Friday 30th October 2020
Blackburn Rovers U18 v Man City U18
FA Youth Cup Semi-Final
17:00
BT Sport 1

Hamburg v St Pauli
Bundesliga 2
17:30
BT Sport 2

Schalke 04 v VfB Stuttgart
Bundesliga
19:30
BT Sport 2

Chelsea U18 v Man Utd U18
FA Youth Cup Semi-Final
19:45
BT Sport 1

Marseille v RC Lens
Ligue 1
20:00
BT Sport ESPN

Wolves v Crystal Palace
Premier League
20:00
BT Sport Box Office
Saturday 31st October 2020
Sheffield United v Man City
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

FC Cologne v Bayern Munich
Bundesliga
14:30
BT Sport 2

Burnley v Chelsea
Premier League
15:00
BT Sport Box Office

Rennes v Brest
Ligue 1
16:00
BT Sport Extra 2

Hartlepool United v Torquay United
National League
17:20
BT Sport 1

Borussia Mönchengladbach v RB Leipzig
Bundesliga
17:30
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Nantes v PSG
Ligue 1
20:00
BT Sport 2
Sunday 1st November 2020
PSG Women v Fleury 91
Division 1 Féminine
11:45
BT Sport 1

St Etienne v Montpellier
Ligue 1
12:00
BT Sport 3

Angers v Nice
Ligue 1
14:00
BT Sport 3

SC Freiburg v Bayer Leverkusen
Bundesliga
14:30
BT Sport 2

Everton Women v Man City Women
Women's FA Cup Final
14:30
BBC One / BT Sport 1 / BBC iPlayer

Monaco v Bordeaux
Ligue 1
16:00
BT Sport 3

Hertha Berlin v Wolfsburg
Bundesliga
17:00
BT Sport 2

Boston College Eagles v Virginia Tech Hokies
NCAA Women's Soccer College Cup
18:30
BT Sport ESPN

Lille v Lyon
Ligue 1
20:00
BT Sport 1

North Carolina Tar Heels v Notre Dame Fighting Irish
NCAA Women's Soccer College Cup
22:30
BT Sport ESPN
Monday 2nd November 2020
Hoffenheim v Union Berlin
Bundesliga
19:30
BT Sport 2

TBC
FA Youth Cup Final
19:30
BT Sport 1
Tuesday 3rd November 2020
Lokomotiv Moscow v Atlético Madrid
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Shakhtar Donetsk v Borussia Mönchengladbach
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

Atalanta v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

FC Midtjylland v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4

FC Porto v Marseille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 3

Man City v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Real Madrid v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Red Bull Salzburg v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2
Wednesday 4th November 2020
Istanbul Basaksehir v Man Utd
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Zenit St Petersburg v Lazio
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Barcelona v Dynamo Kiev
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Extra 3

Chelsea v Rennes
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Club Brugge v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4

Ferencvaros v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2

RB Leipzig v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Sevilla v FC Krasnodar
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 5
Thursday 5th November 2020
AC Omonia v Granada
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Benfica v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Hapoel Be'er Sheva v Bayer Leverkusen
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Lech Poznan v Standard Liege
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Ludogorets v Tottenham Hotspur
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 2

PAOK v PSV Eindhoven
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Rapid Vienna v Dundalk
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Real Sociedad v AZ Alkmaar
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Rijeka v Napoli
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Roma v CFR Cluj
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Sivasspor v FK Qarabag
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Slavia Prague v Nice
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

AC Milan v Lille
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 1

Antwerp v LASK
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Arsenal v Molde
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Celtic v Sparta Prague
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Crvena Zvezda v Gent
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Dinamo Zagreb v Wolfsberger AC
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

FC Zorya Luhansk v AEK Athens
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Feyenoord v CSKA Moscow
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Hoffenheim v Slovan Liberec
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Leicester City v SC Braga
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Villarreal v Maccabi Tel-Aviv
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Young Boys v CSKA Sofia
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive
Friday 6th November 2020
Werder Bremen v FC Cologne
Bundesliga
19:15
BT Sport 1

Strasbourg v Marseille
Ligue 1
20:00
BT Sport 3

Pittsburgh v Syracuse
NCAA Championship Men's College Cup
23:00
BT Sport 2
Saturday 7th November 2020
North Carolina v Duke
NCAA Championship Men's College Cup
01:00
BT Sport 2

Everton v Man Utd
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

RB Leipzig v SC Freiburg
Bundesliga
14:30
BT Sport 3

Bordeaux v Montpellier
Ligue 1
16:00
BT Sport Extra 2

Borussia Dortmund v Bayern Munich
Bundesliga
17:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

PSG v Rennes
Ligue 1
20:00
BT Sport 1
Sunday 8th November 2020
Brest v Lille
Ligue 1
12:00
BT Sport 3

RC Lens v Reims
Ligue 1
14:00
BT Sport 3

Wolfsburg v Hoffenheim
Bundesliga
14:30
BT Sport 2

Nice v Monaco
Ligue 1
16:00
BT Sport 3

Bayer Leverkusen v Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
17:00
BT Sport 2

Lyon v St Etienne
Ligue 1
20:00
BT Sport 1

Missouri Tigers v Florida Gators
NCAA Women's Soccer College Cup
23:00
BT Sport ESPN
Monday 9th November 2020
Holstein Kiel v Hamburg
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 2
Tuesday 10th November 2020
TBC
NCAA Women's Soccer College Cup Quarter-Final
17:30
BT Sport ESPN

TBC
NCAA Women's Soccer College Cup Quarter-Final
20:00
BT Sport ESPN
Wednesday 11th November 2020
TBC
NCAA Women's Soccer College Cup Quarter-Final
01:00
BT Sport ESPN

Notts County v Stockport County
National League
19:45
BT Sport 1
Friday 13th November 2020
TBC
NCAA Women's Soccer College Cup Semi-Final
19:30
BT Sport ESPN

England U21 v Andorra U21
UEFA Under-21 Championship Qualifier
19:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

TBC
NCAA Women's Soccer College Cup Semi-Final
22:00
BT Sport ESPN
Saturday 14th November 2020
Man Utd Women v Man City Women
FA Women's Super League
12:30
BT Sport 1

Weymouth v Wrexham
National League
17:20
BT Sport 1
Sunday 15th November 2020
Arsenal Women v Chelsea Women
FA Women's Super League
14:30
BT Sport 1

TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
17:00
BT Sport 3

TBC
NCAA Championship Men's College Cup
19:00
BT Sport ESPN

TBC
NCAA Championship Men's College Cup
21:00
BT Sport ESPN

TBC
NCAA Championship Men's College Cup
23:00
BT Sport ESPN
Tuesday 17th November 2020
TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
18:00
BT Sport 3

England U21 v Albania U21
UEFA Under-21 Championship Qualifier
19:25
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
20:30
BT Sport 3

TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
23:00
BT Sport 3
Wednesday 18th November 2020
TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
01:30
BT Sport 3

TBC
NCAA Championship Men's College Cup
23:00
BT Sport ESPN
Thursday 19th November 2020
TBC
NCAA Championship Men's College Cup
01:00
BT Sport ESPN
Friday 20th November 2020
TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
00:00
BT Sport 1

TBC
NCAA Women's Soccer College Cup
02:30
BT Sport 1

Rennes v Bordeaux
Ligue 1
18:00
BT Sport 2

Monaco v PSG
Ligue 1
20:00
BT Sport 2
Saturday 21st November 2020
Newcastle United v Chelsea
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Bayern Munich v Werder Bremen
Bundesliga
14:30
BT Sport 3

Wealdstone v Sutton United
National League
17:20
BT Sport 1

Eintracht Frankfurt v RB Leipzig
Bundesliga
17:30
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Hertha Berlin v Borussia Dortmund
Bundesliga
19:30
BT Sport 2

Marseille v Nice
Ligue 1
20:00
BT Sport 1
Sunday 22nd November 2020
Nantes v FC Metz
Ligue 1
12:00
BT Sport ESPN

Hamburg v VFL Bochum
Bundesliga 2
12:30
BT Sport 3

Montpellier v Strasbourg
Ligue 1
14:00
BT Sport ESPN

SC Freiburg v Mainz
Bundesliga
14:30
BT Sport 3

Angers v Lyon
Ligue 1
16:00
BT Sport ESPN

FC Cologne v Union Berlin
Bundesliga
17:00
BT Sport 1

Lille v Lorient
Ligue 1
20:00
BT Sport 1
Monday 23rd November 2020
VFL Osnabruck v FC Nuremberg
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 1
Tuesday 24th November 2020
FC Krasnodar v Sevilla
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Rennes v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Borussia Dortmund v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Dynamo Kiev v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Juventus v Ferencvaros
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lazio v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man Utd v Istanbul Basaksehir
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

PSG v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 25th November 2020
Borussia Mönchengladbach v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Olympiakos v Man City
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Ajax v FC Midtjylland
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atlético Madrid v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayern Munich v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Inter Milan v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Liverpool v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Marseille v FC Porto
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 26th November 2020
AEK Athens v FC Zorya Luhansk
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

CSKA Moscow v Feyenoord
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

CSKA Sofia v Young Boys
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

FK Qarabag v Sivasspor
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Gent v Crvena Zvezda
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

LASK v Antwerp
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Lille v AC Milan
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Maccabi Tel-Aviv v Villarreal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Molde v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

SC Braga v Leicester City
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Slovan Liberec v Hoffenheim
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Sparta Prague v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Wolfsberger AC v Dinamo Zagreb
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

AZ Alkmaar v Real Sociedad
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Bayer Leverkusen v Hapoel Be'er Sheva
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

CFR Cluj v Roma
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Dundalk v Rapid Vienna
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Granada v AC Omonia
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Napoli v Rijeka
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Nice v Slavia Prague
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

PSV Eindhoven v PAOK
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Rangers v Benfica
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Standard Liege v Lech Poznan
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Tottenham Hotspur v Ludogorets
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Saturday 28th November 2020
Brighton & Hove Albion v Liverpool
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate
Tuesday 1st December 2020
Lokomotiv Moscow v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Shakhtar Donetsk v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Atalanta v FC Midtjylland
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atlético Madrid v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Borussia Mönchengladbach v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

FC Porto v Man City
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Liverpool v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Marseille v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 2nd December 2020
FC Krasnodar v Rennes
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Istanbul Basaksehir v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Borussia Dortmund v Lazio
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Club Brugge v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Ferencvaros v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Juventus v Dynamo Kiev
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man Utd v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Sevilla v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 3rd December 2020
AC Milan v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

AEK Athens v SC Braga
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Antwerp v Ludogorets
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

CSKA Moscow v Wolfsberger AC
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Crvena Zvezda v Hoffenheim
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

FC Zorya Luhansk v Leicester City
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

FK Qarabag v Maccabi Tel-Aviv
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Feyenoord v Dinamo Zagreb
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Gent v Slovan Liberec
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

LASK v Tottenham Hotspur
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Lille v Sparta Prague
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Sivasspor v Villarreal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

AC Omonia v PAOK
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

AZ Alkmaar v Napoli
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Arsenal v Rapid Vienna
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Benfica v Lech Poznan
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

CFR Cluj v CSKA Sofia
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Granada v PSV Eindhoven
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Molde v Dundalk
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Nice v Bayer Leverkusen
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Rangers v Standard Liege
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Real Sociedad v Rijeka
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Roma v Young Boys
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Slavia Prague v Hapoel Be'er Sheva
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive
Saturday 5th December 2020
Weymouth v FC Halifax Town
National League
17:20
BT Sport TBC
Tuesday 8th December 2020
Lazio v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Zenit St Petersburg v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Barcelona v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Chelsea v FC Krasnodar
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Dynamo Kiev v Ferencvaros
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

PSG v Istanbul Basaksehir
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

RB Leipzig v Man Utd
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Rennes v Sevilla
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 9th December 2020
Ajax v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

FC Midtjylland v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Bayern Munich v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Inter Milan v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man City v Marseille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Olympiakos v FC Porto
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Real Madrid v Borussia Mönchengladbach
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Red Bull Salzburg v Atlético Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 10th December 2020
Bayer Leverkusen v Slavia Prague
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

CSKA Sofia v Roma
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Dundalk v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Hapoel Be'er Sheva v Nice
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Lech Poznan v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Napoli v Real Sociedad
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

PAOK v Granada
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

PSV Eindhoven v AC Omonia
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Rapid Vienna v Molde
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Rijeka v AZ Alkmaar
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Standard Liege v Benfica
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Young Boys v CFR Cluj
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Digital Exclusive

Celtic v Lille
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Dinamo Zagreb v CSKA Moscow
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Hoffenheim v Gent
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Leicester City v AEK Athens
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Ludogorets v LASK
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Maccabi Tel-Aviv v Sivasspor
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

SC Braga v FC Zorya Luhansk
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Slovan Liberec v Crvena Zvezda
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Sparta Prague v AC Milan
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Tottenham Hotspur v Antwerp
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Villarreal v FK Qarabag
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive

Wolfsberger AC v Feyenoord
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Digital Exclusive
Saturday 12th December 2020
Solihull Moors v Bromley
National League
17:20
BT Sport TBC
Saturday 26th December 2020
Dover Athletic v Dagenham & Redbridge
National League
17:20
BT Sport TBC
Monday 28th December 2020
Woking v Eastleigh
National League
TBC
BT Sport TBC
Saturday 2nd January 2021
Barnet v Boreham Wood
National League
17:20
BT Sport TBC

BT Sport has exclusive live rights to show Bundesliga, Ligue 1 and Australian A-League. BT Sport's live football also includes National League, FA WSL, England U21 internationals, FA Community Shield and the UEFA Super Cup.