The Ultimate Live Football On TV Guide

Live Football On TV is dedicated to providing the most up-to-date, extensive and accurate listings of Live Football On TV in the UK. Live-FootballOnTV.Com has schedules of live football on television from broadcasters including Sky Sports, BT Sport, Premier Sports, BBC, ITV and more.


Subscribe To Sky Sports Now  Subscribe To BT Sport Now  Subscribe To Premier Sports Now


Sunday 15th September 2019
North Carolina Courage v Orlando Pride
NWSL
00:00
NWSL Website

Atlanta United v Columbus Crew
MLS
00:00
FreeSports

Washington Spirit v Seattle Reign
NWSL
00:30
NWSL Website

Philadelphia Union v Los Angeles FC
MLS
00:30
Premier 2

Vancouver Whitecaps v Houston Dynamo
MLS
03:00
FreeSports

Eibar v Espanyol
La Liga
11:00
Premier 2

Albacete v Tenerife
La Liga 2
11:00
La Liga SmartBank YouTube

Genoa v Atalanta
Serie A
11:30
Premier 1

Huddersfield Town v Sheffield Wednesday
Championship
12:00
Sky Sports Football

Everton Ladies v Bristol City Women
FA Women's Super League
12:30
The FA Player

Reading FC Women v Man City Women
FA Women's Super League
12:30
The FA Player / BBC Sport Website

Barnsley v Leeds United
Championship
12:30
Sky Sports Red Button

Alaves v Sevilla
La Liga
13:00
Premier 2

Eintracht Braunschweig v Hansa Rostock
3. Liga
13:00
German Football YouTube

AFC Bournemouth v Everton
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Nantes v Reims
Ligue 1
14:00
BT Sport 3

Brighton & Hove Albion Women v Chelsea Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Tottenham Hotspur Women v Liverpool Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Coventry United Ladies v Lewes Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player

SPAL v Lazio
Serie A
14:00
Premier 1

Parma v Cagliari
Serie A
14:00
FreeSports

Hoffenheim v SC Freiburg
Bundesliga
14:30
BT Sport 1

FC Tambov v CSKA Moscow
Russian Premier League
14:30
Russian Premier Liga YouTube

West Ham Women v Birmingham City Women
FA Women's Super League
15:00
The FA Player

Celta Vigo v Granada
La Liga
15:00
Premier 2

Real Oviedo v Elche
La Liga 2
15:00
La Liga SmartBank YouTube

St Etienne v Toulouse
Ligue 1
16:00
BT Sport 3

Watford v Arsenal
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Paderborn v Schalke 04
Bundesliga
17:00
BT Sport 1

Roma v Sassuolo
Serie A
17:00
Premier 1

FC Krasnodar v Krylya Sovetov
Russian Premier League
17:00
Russian Premier Liga YouTube

Real Zaragoza v Extremadura
La Liga 2
17:00
La Liga SmartBank YouTube

Real Valladolid v Osasuna
La Liga
17:30
Premier 2

Portimonense v FC Porto
Primeira Liga
18:00
FreeSports

Lugo v Fuenlabrada
La Liga 2
19:00
La Liga SmartBank YouTube

Verona v AC Milan
Serie A
19:45
Premier 1

Monaco v Marseille
Ligue 1
20:00
BT Sport 1

Boavista v Sporting CP
Primeira Liga
20:00
FreeSports

Real Betis v Getafe
La Liga
20:00
Premier 2

Sporting Gijon v Deportivo La Coruna
La Liga 2
20:00
La Liga SmartBank YouTube

Portland Timbers v DC United
MLS
20:30
Sky Sports Football

Sky Blue v Chicago Red Stars
NWSL
22:00
NWSL Website

Toronto FC v Colorado Rapids
MLS
22:00
Premier 2

Minnesota United v Real Oviedo
MLS
22:30
FreeSports
Monday 16th September 2019
LA Galaxy v Sporting Kansas City
MLS
03:00
FreeSports

Dynamo Moscow v FC Ufa
Russian Premier League
18:00
Russian Premier Liga YouTube

St Pauli v Hamburg
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 3

Man Utd Women v Arsenal Women
FA Women's Super League
19:30
BT Sport 1

Torino v Lecce
Serie A
19:45
Premier 1

Aston Villa v West Ham
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Cardiff Metropolitan University v The New Saints
Welsh Premier League
20:00
S4C Facebook
Tuesday 17th September 2019
Hume City v Central Coast Mariners
Australian FFA Cup Quarter-Final
10:30
BT Sport ESPN

Napoli U19 v Liverpool U19
UEFA Youth League Group Stage
13:00
BT Sport 1

Lyon v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

Inter Milan v Slavia Prague
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Red Bull Salzburg v Genk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4

Napoli v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Borussia Dortmund v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Benfica v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 3

Ajax v Lille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2

Chelsea v Valencia
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate
Wednesday 18th September 2019
North Carolina Courage v Houston Dash
NWSL
00:30
NWSL Website / BT Sport 1

Melbourne City v Western Sydney Wanderers
Australian FFA Cup Quarter-Final
10:30
BT Sport ESPN

Shakhtar Donetsk U19 v Man City U19
UEFA Youth League Group Stage
11:00
BT Sport 2

Olympiakos U19 v Tottenham Hotspur U19
UEFA Youth League Group Stage
13:00
BT Sport 2

Club Brugge v Galatasaray
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Olympiakos v Tottenham Hotspur
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 2

PSG v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Bayern Munich v Crvena Zvezda
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2

Dinamo Zagreb v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 3

Shakhtar Donetsk v Man City
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Atletico Madrid v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Bayer Leverkusen v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4
Thursday 19th September 2019
FC Cincinnati v Atlanta United
MLS
00:30
FreeSports

Seattle Reign v Utah Royals
NWSL
03:00
NWSL Website

Portland Timbers v New York Red Bulls
MLS
03:30
FreeSports

Seattle Sounders v FC Dallas
MLS
03:30
Premier 1

Rennes v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Eintracht Frankfurt v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 2

PSV Eindhoven v Sporting CP
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Extra 2

Man Utd v FC Astana
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Rangers v Feyenoord
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Wolves v SC Braga
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Roma v Istanbul Basaksehir
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 2
Friday 20th September 2019
Chongqing Lifan v Jiangsu Suning
Chinese Super League
12:35
Premier 1

FC Twente v Heracles
Eredivisie
19:00
Premier 2

Leicester City U23 v Liverpool U23
Premier League 2
19:00
LFCTV

Kelty Hearts v Auchinleck Talbot
Scottish FA Cup 1st Round
19:05
BBC Scotland

Schalke 04 v Mainz
Bundesliga
19:30
BT Sport 3

Forfar Farmington v Motherwell Ladies
Scottish Women's Premier League
19:35
BBC ALBA

Strasbourg v Nantes
Ligue 1
19:45
BT Sport Extra 2

Cagliari v Genoa
Serie A
19:45
FreeSports

Southampton v AFC Bournemouth
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Newtown AFC v Connah's Quay Nomads
Welsh Premier League
20:00
S4C HD

Osasuna v Real Betis
La Liga
20:00
Premier 1
Saturday 21st September 2019
Villarreal v Real Valladolid
La Liga
12:00
Premier 1

Leicester City v Tottenham Hotspur
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Leeds United v Derby County
Championship
12:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Liverpool U18 v Middlesbrough U18
U18 Premier League
12:30
LFCTV

Irlam v York City
FA Cup Second Qualifying Round
12:30
BBC iPlayer / BBC Sport Website

Juventus v Verona (joins match in progress)
Serie A
17:00
Premier 1

AFC Fylde v Eastleigh
National League
17:20
BT Sport 1

Newcastle United v Brighton & Hove Albion
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Werder Bremen v RB Leipzig
Bundesliga
17:30
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Atletico Madrid v Celta Vigo
La Liga
17:30
Premier 2

Reims v Monaco
Ligue 1
19:00
BT Sport Extra 2

AC Milan v Inter Milan
Serie A
19:45
Premier 1

Granada v Barcelona
La Liga
20:00
Premier 2

Atlanta United v San Jose Earthquakes
MLS
20:30
Sky Sports Mix / Sky Sports Football

Vancouver Whitecaps v Columbus Crew
MLS
22:00
FreeSports
Sunday 22nd September 2019
New England Revolution v Real Salt Lake
MLS
00:30
FreeSports

Chicago Red Stars v Washington Spirit
NWSL
01:00
NWSL Website

Houston Dynamo v Orlando City
MLS
01:30
Premier 2

Utah Royals v North Carolina Courage
NWSL
02:00
NWSL Website

Seattle Reign v Sky Blue
NWSL
03:00
NWSL Website

Portland Thorns v Houston Dash
NWSL
03:30
NWSL Website

LA Galaxy v Montreal Impact
MLS
03:30
FreeSports

Los Angeles FC v Toronto FC
MLS
03:30
Premier 2

Getafe v Real Mallorca
La Liga
11:00
FreeSports / Premier 2

Sassuolo v SPAL
Serie A
11:30
Premier 1

West Brom v Huddersfield Town
Championship
12:00
Sky Sports Football

St Johnstone v Rangers
Scottish Premiership
12:15
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Espanyol v Real Sociedad
La Liga
13:00
Premier 2

West Ham v Man Utd
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Rennes v Lille
Ligue 1
14:00
BT Sport 3

Bologna v Roma
Serie A
14:00
Premier 1

Borussia Monchengladbach v Fortuna Dusseldorf
Bundesliga
14:30
BT Sport 1

Hibernian v Hearts
Scottish Premiership
15:00
Sky Sports Football

Valencia v Leganes
La Liga
15:00
Premier 2

Angers v St Etienne
Ligue 1
16:00
BT Sport 3

Chelsea v Liverpool
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Eintracht Frankfurt v Borussia Dortmund
Bundesliga
17:00
BT Sport 1

Atalanta v Fiorentina
Serie A
17:00
Premier 1

Athletic Bilbao v Alaves
La Liga
17:30
Premier 2

Lazio v Parma
Serie A
19:45
Premier 1

Lyon v PSG
Ligue 1
20:00
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Sevilla v Real Madrid
La Liga
20:00
Premier 2

Portland Timbers v Minnesota United
MLS
20:55
FreeSports

FC Dallas v New York City FC
MLS
23:00
FreeSports

New York Red Bulls v Philadelphia Union
MLS
23:00
Premier 1
Monday 23rd September 2019
DC United v Seattle Sounders
MLS
01:00
Premier 1

Wolfsburg v Hoffenheim
Bundesliga
19:30
BT Sport 3

Carrick Rangers v Linfield
Northern Irish Premiership
19:45
Sky Sports Football
Tuesday 24th September 2019
Dijon FCO v Marseille
Ligue 1
18:00
BT Sport 1

Verona v Udinese
Serie A
18:00
Premier 1

Portsmouth v Southampton
Carabao Cup 3rd Round
19:45
Sky Sports Football

Monaco v Nice
Ligue 1
20:00
BT Sport 1

Brescia v Juventus
Serie A
20:00
Premier 1
Wednesday 25th September 2019
PSV Eindhoven v FC Groningen
Eredivisie
17:30
Premier 2

Brest v Lyon
Ligue 1
18:00
BT Sport 2

Roma v Atalanta
Serie A
18:00
Premier 1

Livingston v Rangers
Betfred Cup Quarter-Final
19:45
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

MK Dons v Liverpool
Carabao Cup 3rd Round
19:45
Sky Sports Football

PSG v Reims
Ligue 1
20:00
BT Sport 2

Inter Milan v Lazio
Serie A
20:00
Premier 1

Napoli v Cagliari
Serie A
20:00
Premier 2
Thursday 26th September 2019
Minnesota United v Sporting Kansas City
MLS
01:00
FreeSports

Houston Dash v Washington Spirit
NWSL
01:30
NWSL Website / BT Sport 1

TBC
MLS
03:30
FreeSports

Feyenoord v AZ Alkmaar
Eredivisie
19:00
Premier 2

Glasgow City v Chertanovo
UEFA Women's Champions League Round of 32 2nd Leg
19:30
BBC ALBA

Torino v AC Milan
Serie A
20:00
Premier 1
Friday 27th September 2019
Queen of the South v Dundee
Scottish Championship
19:05
BBC Scotland

Union Berlin v Eintracht Frankfurt
Bundesliga
19:30
BT Sport 3

Stoke City v Nottingham Forest
Championship
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

TBC
Ligue 1
19:45
BT Sport ESPN

Caernarfon Town v Newtown AFC
Welsh Premier League
20:00
S4C
Saturday 28th September 2019
Man Utd Women v Liverpool Women
FA Women's Super League
12:00
The FA Player

Sheffield United v Liverpool
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

QPR v West Brom
Championship
12:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Hibernian v Celtic
Scottish Premiership
12:30
BT Sport 2

Lyon v Nantes
Ligue 1
12:30
BT Sport 3

Dover Athletic v FC Halifax Town
National League
17:20
BT Sport 1

Everton v Man City
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Borussia Dortmund v Werder Bremen
Bundesliga
17:30
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Nice v Lille
Ligue 1
19:00
BT Sport Extra 2
Sunday 29th September 2019
Washington Spirit v North Carolina Courage
NWSL
00:00
NWSL Website

Chicago Red Stars v Utah Royals
NWSL
01:00
NWSL Website

London City Lionesses v Durham Women
FA Women's Championship
12:00
The FA Player

Arsenal Women v Brighton & Hove Albion Women
FA Women's Super League
12:30
The FA Player

Everton Ladies v Man City Women
FA Women's Super League
12:30
The FA Player

Barnsley v Brentford
Championship
13:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Birmingham City Women v Reading FC Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Strasbourg v Montpellier
Ligue 1
14:00
BT Sport 2

Fortuna Dusseldorf v SC Freiburg
Bundesliga
14:30
BT Sport ESPN

West Ham Women v Tottenham Hotspur Women
FA Women's Super League
14:30
BT Sport 1

Bristol City Women v Chelsea Women
FA Women's Super League
15:00
The FA Player

Nimes v St Etienne
Ligue 1
16:00
BT Sport 2

Leicester City v Newcastle United
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

FC Cologne v Hertha Berlin
Bundesliga
17:00
BT Sport 1

Sky Blue v Orlando Pride
NWSL
18:00
NWSL Website

Seattle Reign v Portland Thorns
NWSL
19:00
BT Sport 2 / NWSL Website

Marseille v Rennes
Ligue 1
20:00
BT Sport 1
Monday 30th September 2019
Hannover 96 v FC Nuremberg
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 1

Man Utd v Arsenal
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Tuesday 1st October 2019
TBC
Australian FFA Cup Semi-Final
10:30
BT Sport 2

Real Madrid v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Atalanta v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Leeds United v West Brom
Championship
19:45
Sky Sports Football

Wigan Athletic v Birmingham City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Blackburn Rovers v Nottingham Forest
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Hull City v Sheffield Wednesday
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Middlesbrough v Preston North End
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Reading v Fulham
Championship
20:00
Sky Sports Red Button

Stoke City v Huddersfield Town
Championship
20:00
Sky Sports Red Button

Galatasaray v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Crvena Zvezda v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Tottenham Hotspur v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man City v Dinamo Zagreb
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Juventus v Bayer Leverkusen
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lokomotiv Moscow v Atletico Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 2nd October 2019
TBC
Australian FFA Cup Semi-Final
10:30
BT Sport 2

Genk v Napoli
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Slavia Prague v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Luton Town v Millwall
Championship
19:45
Sky Sports Football

Barnsley v Derby County
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Brentford v Bristol City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Cardiff City v QPR
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Charlton Athletic v Swansea City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Liverpool v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Barcelona v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

RB Leipzig v Lyon
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Zenit St Petersburg v Benfica
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lille v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Valencia v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 3rd October 2019
Besiktas v Wolves
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

AZ Alkmaar v Man Utd
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Young Boys v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Celtic v CFR Cluj
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Arsenal v Standard Liege
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Friday 4th October 2019
Alloa Athletic v Dundee United
Scottish Championship
19:05
BBC Scotland

Hertha Berlin v Fortuna Dusseldorf
Bundesliga
19:30
BT Sport 3

Birmingham City v Middlesbrough
Championship
19:45
Sky Sports Football

Crusaders v Linfield
Northern Irish Premiership
19:45
BBC Two NI

Cefn Druids v Bala Town
Welsh Premier League
20:00
S4C Facebook
Saturday 5th October 2019
Everton U18 v Liverpool U18
U18 Premier League
11:00
LFCTV

Brighton & Hove Albion v Tottenham Hotspur
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Fulham v Charlton Athletic
Championship
12:30
Sky Sports Football

England Women v Brazil Women
Women's International
12:45
BBC One

Harrogate Town v Ebbsfleet United
National League
17:20
BT Sport 1

West Ham v Crystal Palace
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Orlando Pride v Washington Spirit
NWSL
22:00
NWSL Website
Sunday 6th October 2019
Livingston v Celtic
Scottish Premiership
12:00
Sky Sports Football

Southampton v Chelsea
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Newcastle United v Man Utd
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Monday 7th October 2019
Bolton Wanderers v Blackpool
League One
20:00
Sky Sports Football
Wednesday 9th October 2019
Stockport County v Hartlepool United
National League
19:45
BT Sport 1
Thursday 10th October 2019
Kazakhstan v Cyprus
UEFA EURO 2020 Qualifier
15:00
Sky Sports TBC

Belarus v Estonia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Netherlands v Northern Ireland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Croatia v Hungary
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Slovakia v Wales
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC / S4C

Austria v Israel
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

North Macedonia v Slovenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Latvia v Poland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Belgium v San Marino
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Russia v Scotland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Friday 11th October 2019
Adelaide United v Sydney FC
Hyundai A-League
09:30
BT Sport 2

Stenhousemuir v Waterford
Tunnock's Caramel Wafer Cup 4th Round
19:35
BBC ALBA

Czech Republic v England
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
ITV

Montenegro v Bulgaria
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Portugal v Luxembourg
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Ukraine v Lithuania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Andorra v Moldova
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Iceland v France
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Turkey v Albania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Saturday 12th October 2019
Georgia v Republic of Ireland
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Charlton Athletic Women v Aston Villa Women
FA Women's Championship
15:00
The FA Player

Denmark v Switzerland
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Faroe Islands v Romania
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Bosnia-Herzegovina v Finland
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Partick Thistle v Connah's Quay Nomads
Tunnock's Caramel Wafer Cup 4th Round
17:15
S4C

Wrexham v Chesterfield
National League
17:20
BT Sport 1

Malta v Sweden
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Norway v Spain
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Italy v Greece
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Liechtenstein v Armenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Sunday 13th October 2019
North Carolina Courage v Sky Blue
NWSL
00:00
NWSL Website

Orlando Pride v Seattle Reign
NWSL
00:30
NWSL Website

Utah Royals v Houston Dash
NWSL
02:30
NWSL Website

Portland Thorns v Washington Spirit
NWSL
03:30
NWSL Website

Wellington Phoenix v Western United
Hyundai A-League
06:00
BT Sport 2

Coventry City v Tranmere Rovers
League One
12:00
Sky Sports Football

Kazakhstan v Belgium
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Belarus v Netherlands
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Hungary v Azerbaijan
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Cyprus v Russia
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Scotland v San Marino
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Estonia v Germany
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Wales v Croatia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC / S4C

Poland v North Macedonia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Slovenia v Austria
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Monday 14th October 2019
Bulgaria v England
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
ITV

Kosovo v Montenegro
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Lithuania v Serbia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Ukraine v Portugal
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

France v Turkey
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Iceland v Andorra
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Moldova v Albania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Tuesday 15th October 2019
Gibraltar v Georgia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Switzerland v Republic of Ireland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Faroe Islands v Malta
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Romania v Norway
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Sweden v Spain
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Israel v Latvia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Finland v Armenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Greece v Bosnia-Herzegovina
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Liechtenstein v Italy
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

England U21 v Austria U21
UEFA Under-21 Championship Qualifier
19:45
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate
Friday 18th October 2019
Cardiff City v Sheffield Wednesday
Championship
19:45
Sky Sports Football

Larne v Glentoran
Northern Irish Premiership
19:45
BBC Two NI

Carmarthen Town v Aberystwyth Town
Welsh Premier League
20:00
S4C
Saturday 19th October 2019
Everton v West Ham
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Blackburn Rovers v Huddersfield Town
Championship
12:30
Sky Sports Football

Liverpool U18 v Newcastle United U18
U18 Premier League
13:00
LFCTV

Crystal Palace v Man City
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Sunday 20th October 2019
Accrington Stanley v Ipswich Town
League One
12:00
Sky Sports Football

Hearts v Rangers
Scottish Premiership
12:15
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Wigan Athletic v Nottingham Forest
Championship
14:00
Sky Sports Football

Man Utd v Liverpool
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Monday 21st October 2019
Sheffield United v Arsenal
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Tuesday 22nd October 2019
Shakhtar Donetsk v Dinamo Zagreb
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Atletico Madrid v Bayer Leverkusen
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

QPR v Reading
Championship
19:45
Sky Sports Football

Sheffield Wednesday v Stoke City
Championship
19:45
Sky Sports Football

Birmingham City v Blackburn Rovers
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Millwall v Cardiff City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Preston North End v Leeds United
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Swansea City v Brentford
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Club Brugge v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Galatasaray v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Olympiakos v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Tottenham Hotspur v Crvena Zvezda
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man City v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Juventus v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

West Brom v Barnsley
Championship
20:00
Sky Sports Red Button
Wednesday 23rd October 2019
RB Leipzig v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Ajax v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Huddersfield Town v Middlesbrough
Championship
19:45
Sky Sports Football

Bristol City v Charlton Athletic
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Derby County v Wigan Athletic
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Fulham v Luton Town
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Nottingham Forest v Hull City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Red Bull Salzburg v Napoli
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Genk v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Inter Milan v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Slavia Prague v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Benfica v Lyon
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lille v Valencia
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 24th October 2019
Slovan Bratislava v Wolves
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Partizan Belgrade v Man Utd
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

FC Porto v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Celtic v Lazio
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Arsenal v Vitoria Guimaraes
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Friday 25th October 2019
Ayr United v Dundee
Scottish Championship
19:05
BBC Scotland

Southampton v Leicester City
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Saturday 26th October 2019
Man City v Aston Villa
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Sheffield Wednesday v Leeds United
Championship
12:30
Sky Sports Football

Burnley v Chelsea
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Sunday 27th October 2019
Swansea City v Cardiff City
Championship
12:00
Sky Sports Football

Aberdeen v Celtic
Scottish Premiership
12:15
BT Sport TBC

London Bees v Crystal Palace Women
FA Women's Championship
13:00
The FA Player

Newcastle United v Wolves
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Liverpool v Tottenham Hotspur
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Monday 28th October 2019
QPR v Brentford
Championship
19:45
Sky Sports Football
Wednesday 30th October 2019
Ross County v Rangers
Scottish Premiership
19:45
BT Sport TBC
Friday 1st November 2019
Dundee v Greenock Morton
Scottish Championship
19:05
BBC Scotland

Connah's Quay Nomads v The New Saints
Welsh Premier League
20:00
S4C
Tuesday 5th November 2019
Barcelona v Slavia Prague
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Zenit St Petersburg v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Liverpool v Genk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Napoli v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Borussia Dortmund v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lyon v Benfica
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Chelsea v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Valencia v Lille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 6th November 2019
Vitoria Guimaraes v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
15:50
BT Sport TBC

Bayern Munich v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Lokomotiv Moscow v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

PSG v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Real Madrid v Galatasaray
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Crvena Zvezda v Tottenham Hotspur
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atalanta v Man City
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Dinamo Zagreb v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayer Leverkusen v Atletico Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 7th November 2019
Lazio v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Wolves v Slovan Bratislava
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man Utd v Partizan Belgrade
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Rangers v FC Porto
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Friday 8th November 2019
Aberystwyth Town v Bala Town
Welsh Premier League
20:00
S4C
Saturday 9th November 2019
England Women v Germany Women
Women's International
17:30
BBC One
Monday 11th November 2019
Larne v Crusaders
Northern Irish Premiership
19:45
Sky Sports Football
Thursday 14th November 2019
Turkey v Iceland
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Czech Republic v Kosovo
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

England v Montenegro
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
ITV

Portugal v Lithuania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Serbia v Luxembourg
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Albania v Andorra
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

France v Moldova
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Friday 15th November 2019
Armenia v Greece
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Finland v Liechtenstein
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Denmark v Gibraltar
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Switzerland v Georgia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Norway v Faroe Islands
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Romania v Sweden
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Spain v Malta
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Bosnia-Herzegovina v Italy
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Saturday 16th November 2019
Cyprus v Scotland
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Azerbaijan v Wales
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC / S4C

Slovenia v Latvia
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Slovenia v Latvia
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Russia v Belgium
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

San Marino v Kazakhstan
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Germany v Belarus
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Northern Ireland v Netherlands
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Croatia v Slovakia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Austria v North Macedonia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Israel v Poland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Sunday 17th November 2019
Luxembourg v Portugal
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Serbia v Ukraine
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Charlton Athletic Women v Leicester City Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player

Bulgaria v Czech Republic
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Kosovo v England
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
ITV

Albania v France
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Andorra v Turkey
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Moldova v Iceland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Monday 18th November 2019
Gibraltar v Switzerland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Republic of Ireland v Denmark
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Malta v Norway
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Spain v Romania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Sweden v Faroe Islands
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Greece v Finland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Italy v Armenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Liechtenstein v Bosnia-Herzegovina
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Tuesday 19th November 2019
Germany v Northern Ireland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Netherlands v Estonia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Slovakia v Azerbaijan
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Wales v Hungary
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC / S4C

North Macedonia v Israel
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Latvia v Austria
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Poland v Slovenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Belgium v Cyprus
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

San Marino v Russia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Scotland v Kazakhstan
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Friday 22nd November 2019
Glenavon v Linfield
Northern Irish Premiership
19:45
BBC Two NI
Sunday 24th November 2019
London Bees v Charlton Athletic Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player
Tuesday 26th November 2019
Galatasaray v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Lokomotiv Moscow v Bayer Leverkusen
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Real Madrid v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Crvena Zvezda v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Tottenham Hotspur v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atalanta v Dinamo Zagreb
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man City v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Juventus v Atletico Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 27th November 2019
Zenit St Petersburg v Lyon
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Valencia v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Genk v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Liverpool v Napoli
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Barcelona v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Slavia Prague v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

RB Leipzig v Benfica
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lille v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 28th November 2019
FC Astana v Man Utd
UEFA Europa League Group Stage
15:50
BT Sport TBC

SC Braga v Wolves
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Feyenoord v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Celtic v Rennes
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Arsenal v Eintracht Frankfurt
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Sunday 1st December 2019
London City Lionesses v Sheffield United Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player
Tuesday 3rd December 2019
Arsenal v Brighton & Hove Albion
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Burnley v Man City
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Leicester City v Watford
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Sheffield United v Newcastle United
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Wolves v West Ham
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Man Utd v Tottenham Hotspur
Premier League
20:00
Amazon Prime Video
Wednesday 4th December 2019
Chelsea v Aston Villa
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Southampton v Norwich City
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Crystal Palace v AFC Bournemouth
Premier League
20:00
Amazon Prime Video

Liverpool v Everton
Premier League
20:00
Amazon Prime Video
Sunday 8th December 2019
TBC
Betfred Cup Final
TBC
BT Sport TBC
Tuesday 10th December 2019
Red Bull Salzburg v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Napoli v Genk
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Borussia Dortmund v Slavia Prague
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Inter Milan v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Benfica v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lyon v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Ajax v Valencia
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Chelsea v Lille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 11th December 2019
Dinamo Zagreb v Man City
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Shakhtar Donetsk v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Club Brugge v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

PSG v Galatasaray
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayern Munich v Tottenham Hotspur
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Olympiakos v Crvena Zvezda
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atletico Madrid v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayer Leverkusen v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 12th December 2019
CFR Cluj v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Standard Liege v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Wolves v Besiktas
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man Utd v AZ Alkmaar
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Rangers v Young Boys
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 26th December 2019
AFC Bournemouth v Arsenal
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Aston Villa v Norwich City
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Chelsea v Southampton
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Crystal Palace v West Ham
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Everton v Burnley
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Leicester City v Liverpool
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Man Utd v Newcastle United
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Sheffield United v Watford
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Tottenham Hotspur v Brighton & Hove Albion
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Wolves v Man City
Premier League
TBC
Amazon Prime Video
Tuesday 18th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 19th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 25th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 26th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Saturday 29th February 2020
TBC
FA WSL Continental Cup Final
TBC
BT Sport TBC
Sunday 1st March 2020
TBC
Carabao Cup Final
TBC
Sky Sports TBC
Tuesday 10th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 11th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 17th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 18th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Sunday 5th April 2020
TBC
EFL Trophy Final
TBC
Sky Sports TBC
Tuesday 7th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 8th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 14th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 15th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 28th April 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 29th April 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 5th May 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 6th May 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Saturday 9th May 2020
TBC
FA Women's Cup Final
TBC
BBC One

TBC
Scottish FA Cup Final
TBC
Premier 1 / BBC One Scotland
Saturday 16th May 2020
TBC
League Two Play-Off Final
TBC
Sky Sports TBC
Sunday 17th May 2020
TBC
FA Trophy Final
TBC
BT Sport TBC

TBC
FA Vase Final
TBC
BT Sport TBC
Saturday 23rd May 2020
TBC
FA Cup Final
TBC
BBC One / BT Sport TBC
Sunday 24th May 2020
TBC
League One Play-Off Final
TBC
Sky Sports TBC
Monday 25th May 2020
TBC
Championship Play-Off Final
TBC
Sky Sports TBC
Wednesday 27th May 2020
TBC
UEFA Europa League Final
20:00
BT Sport TBC
Saturday 30th May 2020
TBC
UEFA Champions League Final
20:00
BT Sport TBC

The site is designed to help you easily find out what channel the football is on and our listings include all of the major British competitions including Premier League, Championship, League One, League Two, FA Cup, Carabao Cup and Scottish football. We also have complete schedules for all of the major European leagues including La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Eredivisie as well as the UEFA Champions League and UEFA Europa League.


View complete listings of upcoming football fixtures on TV including live football on TV today, live football on TV tonight, live football on TV tomorrow and live football on TV this week. Alternatively, choose specialised listings from the menu.