Live Football In 3D

Live football in 3D is currently only broadcast in the UK on the Sky 3D channel. Sky 3D shows a selection of live Premier League games in 3D as well as Capital One Cup, Scottish Premiership, La Liga in 3D.


Subscribe To Sky Sports Now


Wednesday 16th October 2019
Fuenlabrada v Real Zaragoza
La Liga 2
20:00
La Liga SmartBank YouTube
Friday 18th October 2019
Melbourne Victory v Western Sydney Wanderers
Hyundai A-League
09:30
BT Sport ESPN

Hokkaido Consadole Sapporo v Cerezo Osaka
J League
11:00
Rakuten Sports

Shenzen FC v Guangzhou Evergrande
Chinese Super League
12:35
Premier 1

Bonnyrigg Rose v Buckie Thistle
Scottish FA Cup Second Round
19:05
BBC Scotland

Eintracht Frankfurt v Bayer Leverkusen
Bundesliga
19:30
BT Sport 2

Larne v Glentoran
Northern Irish Premiership
19:45
BBC Two NI

Nice v PSG
Ligue 1
19:45
BT Sport 3

Cardiff City v Sheffield Wednesday
Championship
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Nice v Bordeaux
Ligue 1
19:45
BT Sport ESPN

Carmarthen Town v Aberystwyth Town
Welsh Premier League
20:00
S4C

Granada v Osasuna
La Liga
20:00
Premier 1

Cadiz v Las Palmas
La Liga 2
20:00
La Liga SmartBank YouTube
Saturday 19th October 2019
Vissel Kobe v FC Tokyo
J League
05:00
Rakuten Sports

Gamba Osaka v Kawasaki Frontale
J League
06:00
Rakuten Sports

Western United v Perth Glory
Hyundai A-League
07:15
BT Sport ESPN

Central Coast Mariners v Newcastle Jets
Hyundai A-League
09:30
BT Sport ESPN

Eibar v Barcelona
La Liga
12:00
Premier 1

Everton v West Ham
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Blackburn Rovers v Huddersfield Town
Championship
12:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Potters Bar Town v Barnet
FA Cup Fourth Qualifying Round
12:30
BBC Red Button / BBC iPlayer / BBC Sport Website

Beijing Guoan v Shanghai SIPG
Chinese Super League
12:35
Premier 2

Liverpool U18 v Newcastle United U18
U18 Premier League
13:00
LFCTV

Alcorcon v Almeria
La Liga 2
15:00
La Liga SmartBank YouTube

Ponferradina v Numancia
La Liga 2
15:00
La Liga SmartBank YouTube

Napoli v Verona (joins match in progress)
Serie A
17:00
Premier 2

Lugo v Huesca
La Liga 2
17:00
La Liga SmartBank YouTube

Elche v Sporting Gijon
La Liga 2
17:00
La Liga SmartBank YouTube

Zenit St Petersburg v FC Rostov
Russian Premier League
17:00
Russian Premier Liga YouTube

York City v Stockport County
FA Cup Fourth Qualifying Round
17:15
BT Sport 1

Crystal Palace v Man City
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Getafe v Leganes
La Liga
17:30
Premier 1

Borussia Dortmund v Borussia Monchengladbach
Bundesliga
17:30
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Atlanta United v New England Revolution
MLS Play-Offs
18:00
FreeSports / Sky Sports Football

Toulouse v Lille
Ligue 1
19:00
BT Sport Extra 2

Extremadura v Rayo Vallecano
La Liga 2
19:00
La Liga SmartBank YouTube

Juventus v Bologna
Serie A
19:45
Premier 2

Real Mallorca v Real Madrid
La Liga
20:00
Premier 1

Seattle Sounders v FC Dallas
MLS Play-Offs
20:30
Sky Sports Football

Toronto FC v DC United
MLS Play-Offs
23:00
Sky Sports Football
Sunday 20th October 2019
Real Salt Lake v Portland Timbers
MLS Play-Offs
03:00
FreeSports / Sky Sports Football

Melbourne City v Adelaide United
Hyundai A-League
06:00
BT Sport ESPN

Sydney FC v Wellington Phoenix
Hyundai A-League
08:00
BT Sport ESPN

Alaves v Celta Vigo
La Liga
11:00
FreeSports / Premier 1

Fuenlabrada v Albacete
La Liga 2
11:00
La Liga SmartBank YouTube

Sassuolo v Inter Milan
Serie A
11:30
Premier 2

Accrington Stanley v Ipswich Town
League One
12:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Hearts v Rangers
Scottish Premiership
12:15
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Real Sociedad v Real Betis
La Liga
13:00
Premier 1

Wigan Athletic v Nottingham Forest
Championship
14:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Sampdoria v Roma
Serie A
14:00
Premier 2

Bordeaux v St Etienne
Ligue 1
14:00
BT Sport Extra 2

FC Cologne v Paderborn
Bundesliga
14:30
BT Sport 2

Espanyol v Villarreal
La Liga
15:00
Premier 1

Deportivo La Coruna v Malaga
La Liga 2
15:00
La Liga SmartBank YouTube

Monaco v Rennes
Ligue 1
16:00
BT Sport Extra 2

Man Utd v Liverpool
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Parma v Genoa
Serie A
17:00
Premier 2

Hoffenheim v Schalke 04
Bundesliga
17:00
BT Sport 2

Tenerife v Racing Santander
La Liga 2
17:00
La Liga SmartBank YouTube

Real Oviedo v Girona
La Liga 2
17:00
La Liga SmartBank YouTube

Athletic Bilbao v Real Valladolid
La Liga
17:30
Premier 1

North Carolina Courage v Seattle Reign
NWSL Play-Off Semi-Final
18:30
BT Sport 2 / NWSL Website

AC Milan v Lecce
Serie A
19:45
Premier 2

Sevilla v Levante
La Liga
20:00
Premier 1

Marseille v Strasbourg
Ligue 1
20:00
BT Sport 1

Philadelphia Union v New York Red Bulls
MLS Play-Offs
20:00
Sky Sports Football

Real Zaragoza v Mirandes
La Liga 2
20:00
La Liga SmartBank YouTube

Chicago Red Stars v Portland Thorns
NWSL Play-Off Semi-Final
20:30
BT Sport 2 / NWSL Website
Monday 21st October 2019
Minnesota United v LA Galaxy
MLS Play-Offs
01:30
FreeSports / Sky Sports Football

Arminia Bielefeld v Hamburg
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 1

Brescia v Fiorentina
Serie A
19:45
Premier 1

Sheffield United v Arsenal
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Tuesday 22nd October 2019
Tottenham Hotspur U19 v Crvena Zvezda U19
UEFA Youth League Group Stage
15:00
BT Sport 2

Shakhtar Donetsk v Dinamo Zagreb
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

Atletico Madrid v Bayer Leverkusen
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

QPR v Reading
Championship
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Sheffield Wednesday v Stoke City
Championship
19:45
Sky Sports Action

Birmingham City v Blackburn Rovers
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Millwall v Cardiff City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Preston North End v Leeds United
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Swansea City v Brentford
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Club Brugge v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4

Galatasaray v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Olympiakos v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Tottenham Hotspur v Crvena Zvezda
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Man City v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Juventus v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 3

West Brom v Barnsley
Championship
20:00
Sky Sports Red Button
Wednesday 23rd October 2019
Adelaide United v Melbourne City
Australian FFA Cup Final
09:30
BT Sport 2

Ajax U19 v Chelsea U19
UEFA Youth League Group Stage
13:00
BT Sport 2

Genk U19 v Liverpool U19
UEFA Youth League Group Stage
13:00
BT Sport 3

RB Leipzig v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Ajax v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Huddersfield Town v Middlesbrough
Championship
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Bristol City v Charlton Athletic
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Derby County v Wigan Athletic
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Fulham v Luton Town
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Nottingham Forest v Hull City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Red Bull Salzburg v Napoli
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Genk v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Inter Milan v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Slavia Prague v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Extra 3

Benfica v Lyon
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 5

Lille v Valencia
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport Extra 4
Thursday 24th October 2019
TBC
MLS Play-Offs
00:00
FreeSports

TBC
MLS Play-Offs
03:00
FreeSports

Slovan Bratislava v Wolves
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

Partizan Belgrade v Man Utd
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 2

FC Porto v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Roma v Borussia Monchengladbach
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport Extra 2

Celtic v Lazio
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 3 / BT Sport Ultimate

Arsenal v Vitoria Guimaraes
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Eintracht Frankfurt v Standard Liege
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN / BT Sport Extra 2
Friday 25th October 2019
TBC
MLS Play-Offs
00:30
FreeSports

TBC
MLS Play-Offs
03:30
FreeSports

Brisbane Roar v Melbourne Victory
Hyundai A-League
09:30
BT Sport 2

Ayr United v Dundee
Scottish Championship
19:05
BBC Scotland

FSV Mainz 05 v FC Cologne
Bundesliga
19:30
BT Sport 2

Nantes v Monaco
Ligue 1
19:45
BT Sport 3

Southampton v Leicester City
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Saturday 26th October 2019
Newcastle Jets v Adelaide United
Hyundai A-League
07:15
BT Sport ESPN

Western Sydney Wanderers v Sydney FC
Hyundai A-League
09:30
BT Sport ESPN

Liverpool U18 v Man City U18
U18 Premier League Cup
11:00
LFCTV GO

Barcelona v Real Madrid
La Liga
12:00
Premier 1

Hamburg v VFB Stuttgart
Bundesliga 2
12:00
BT Sport 2

Man City v Aston Villa
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Sheffield Wednesday v Leeds United
Championship
12:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Beijing Guoan v Tianjin Teda
Chinese Super League
12:35
Premier 2

Chesterfield v Notts County
National League
17:20
BT Sport 1

Burnley v Chelsea
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Bayer Leverkusen v Werder Bremen
Bundesliga
17:30
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Lyon v FC Metz
Ligue 1
19:00
BT Sport Extra 2

Atletico Madrid v Athletic Bilbao
La Liga
20:00
Premier 1
Sunday 27th October 2019
Wellington Phoenix v Perth Glory
Hyundai A-League
05:00
BT Sport 1

Western United v Melbourne City
Hyundai A-League
07:00
BT Sport 1

Celta Vigo v Real Sociedad
La Liga
11:00
FreeSports / Premier 2

Bologna v Sampdoria
Serie A
11:30
Premier 1

Swansea City v Cardiff City
Championship
12:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Aberdeen v Celtic
Scottish Premiership
12:15
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Everton Ladies v Brighton & Hove Albion Women
FA Women's Super League
12:30
The FA Player

Man Utd Women v Reading FC Women
FA Women's Super League
12:30
BBC Red Button / BBC iPlayer / The FA Player / BBC Sport Website

London Bees v Crystal Palace Women
FA Women's Championship
13:00
The FA Player

Granada v Real Betis
La Liga
13:00
Premier 2

Newcastle United v Wolves
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Birmingham City Women v Liverpool Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Atalanta v Udinese
Serie A
14:00
FreeSports

SPAL v Napoli
Serie A
14:00
Premier 1

Rennes v Toulouse
Ligue 1
14:00
BT Sport ESPN

Arsenal Women v Man City Women
FA Women's Super League
14:30
BT Sport 2

Wolfsburg v FC Augsburg
Bundesliga
14:30
BT Sport 3

Bristol City Women v Tottenham Hotspur Women
FA Women's Super League
15:00
The FA Player

West Ham Women v Chelsea Women
FA Women's Super League
15:00
The FA Player

Levante v Espanyol
La Liga
15:00
Premier 2

St Etienne v Amiens SC
Ligue 1
16:00
BT Sport ESPN

Liverpool v Tottenham Hotspur
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Roma v AC Milan
Serie A
17:00
Premier 1

Borussia Monchengladbach v Eintracht Frankfurt
Bundesliga
17:00
BT Sport 3

Sevilla v Getafe
La Liga
17:30
Premier 2

Fiorentina v Lazio
Serie A
19:45
Premier 1

Osasuna v Valencia
La Liga
20:00
Premier 2

PSG v Marseille
Ligue 1
20:00
BT Sport 1

TBC
NWSL Play-Off Final
20:30
BT Sport 2 / NWSL Website
Monday 28th October 2019
Sandhausen v Wehen Wiesbaden
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 1

QPR v Brentford
Championship
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
Tuesday 29th October 2019
Alaves v Atletico Madrid
La Liga
18:00
Premier 1

Parma v Verona
Serie A
18:00
Premier 2

Accrington Stanley v Liverpool U21
EFL Trophy Group Stage
19:45
LFCTV

Brescia v Inter Milan
Serie A
20:00
Premier 2

Bordeaux v Dijon FCO
Coupe de la Ligue Round of 32
20:05
BT Sport 1

Barcelona v Real Valladolid
La Liga
20:15
Premier 1

TBC
MLS Play-Offs
21:00
FreeSports
Wednesday 30th October 2019
Valencia v Sevilla
La Liga
18:00
Premier 2

Liverpool v Arsenal
Carabao Cup 4th Round
19:30
Sky Sports Football

Ross County v Rangers
Scottish Premiership
19:45
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Juventus v Genoa
Serie A
20:00
Premier 2

Chelsea v Man Utd
Carabao Cup 4th Round
20:05
Sky Sports Main Event

Monaco v Marseille
Coupe de la Ligue Round of 32
20:05
BT Sport 2

Real Madrid v Leganes
La Liga
20:15
Premier 1

TBC
MLS Play-Offs
23:00
FreeSports
Thursday 31st October 2019
Eibar v Villarreal
La Liga
18:00
Premier 1

Pacos de Ferreira v Sporting CP
Primeira Liga
19:45
FreeSports

AC Milan v SPAL
Serie A
20:00
Premier 2

Getafe v Granada
La Liga
20:15
Premier 1
Friday 1st November 2019
Sydney FC v Newcastle Jets
Hyundai A-League
08:30
BT Sport ESPN

Dundee v Greenock Morton
Scottish Championship
19:05
BBC Scotland

Hoffenheim v Paderborn
Bundesliga
19:30
BT Sport 3

Barnsley v Bristol City
Championship
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Dijon FCO v PSG
Ligue 1
19:45
BT Sport 2

Connah's Quay Nomads v The New Saints
Welsh Premier League
20:00
S4C
Saturday 2nd November 2019
Western Sydney Wanderers v Brisbane Roar
Hyundai A-League
06:15
BT Sport 1

Melbourne Victory v Western United
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 2

Espanyol v Valencia
La Liga
12:00
Premier 1

AFC Bournemouth v Man Utd
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Wigan Athletic v Swansea City
Championship
12:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Watford v Chelsea
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Hibernian v Celtic
Betfred Cup Semi-Final
17:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Union Berlin v Hertha Berlin
Bundesliga
17:30
BT Sport 2

Real Madrid v Real Betis
La Liga
20:00
Premier 2
Sunday 3rd November 2019
Melbourne City v Wellington Phoenix
Hyundai A-League
05:00
BT Sport ESPN

Perth Glory v Central Coast Mariners
Hyundai A-League
07:00
BT Sport ESPN

Real Valladolid v Real Mallorca
La Liga
11:00
FreeSports / Premier 2

Atalanta v Cagliari
Serie A
11:30
Premier 1

Charlton Athletic v Preston North End
Championship
12:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

VFB Stuttgart v Dynamo Dresden
Bundesliga 2
12:30
BT Sport ESPN

Villarreal v Athletic Bilbao
La Liga
13:00
Premier 2

Crystal Palace v Leicester City
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Genoa v Udinese
Serie A
14:00
Premier 1

Fortuna Dusseldorf v FC Cologne
Bundesliga
14:30
BT Sport ESPN

Rangers v Hearts
Betfred Cup Semi-Final
15:00
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Osasuna v Alaves
La Liga
15:00
Premier 2

Everton v Tottenham Hotspur
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Augsburg v Schalke 04
Bundesliga
17:00
BT Sport ESPN

Fiorentina v Parma
Serie A
17:00
Premier 1

Celta Vigo v Getafe
La Liga
17:30
Premier 2

AC Milan v Lazio
Serie A
19:45
Premier 1

Granada v Real Sociedad
La Liga
20:00
Premier 2

St Etienne v Monaco
Ligue 1
20:00
BT Sport 1
Monday 4th November 2019
VFL Bochum v FC Nuremberg
Bundesliga 2
19:30
BT Sport 1

SPAL v Sampdoria
Serie A
19:45
Premier 1

Stoke City v West Brom
Championship
20:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
Tuesday 5th November 2019
Chelsea U19 v Ajax U19
UEFA Youth League Group Stage
13:00
BT Sport 2

Barcelona v Slavia Prague
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Zenit St Petersburg v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

Liverpool v Genk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Napoli v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Borussia Dortmund v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Lyon v Benfica
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Chelsea v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC / BT Sport Ultimate

Valencia v Lille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 6th November 2019
Atalanta U19 v Man City U19
UEFA Youth League Group Stage
13:00
BT Sport 2

Vitoria Guimaraes v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
15:50
BT Sport 2

Bayern Munich v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport 1

Lokomotiv Moscow v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport ESPN

PSG v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Real Madrid v Galatasaray
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Crvena Zvezda v Tottenham Hotspur
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 2

Atalanta v Man City
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport 3

Dinamo Zagreb v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayer Leverkusen v Atletico Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 7th November 2019
Lazio v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport 3

Wolves v Slovan Bratislava
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport ESPN

Man Utd v Partizan Belgrade
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 2 / BT Sport Ultimate

Rangers v FC Porto
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport 3
Friday 8th November 2019
Melbourne City v Central Coast Mariners
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 1

FC Cologne v Hoffenheim
Bundesliga
19:30
BT Sport 3

Dundee v Dundee United
Scottish Championship
19:45
BT Sport 2

Aberystwyth Town v Bala Town
Welsh Premier League
20:00
S4C

Norwich City v Watford
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Saturday 9th November 2019
Newcastle Jets v Perth Glory
Hyundai A-League
06:15
BT Sport 3

Western United v Western Sydney Wanderers
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 3

Holstein Kiel v Hamburg
Bundesliga 2
12:00
BT Sport 3

TBC
La Liga
12:00
Premier 1

Chelsea v Crystal Palace
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Nottingham Forest v Derby County
Championship
12:30
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

England Women v Germany Women
Women's International
17:30
BBC One

Leicester City v Arsenal
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Bayern Munich v Borussia Dortmund
Bundesliga
17:30
BT Sport 2
Sunday 10th November 2019
Melbourne Victory v Wellington Phoenix
Hyundai A-League
05:00
BT Sport ESPN

Adelaide United v Brisbane Roar
Hyundai A-League
07:00
BT Sport ESPN

Cardiff City v Bristol City
Championship
12:00
Sky Sports Football

Borussia Monchengladbach v Werder Bremen
Bundesliga
12:30
BT Sport 2

Wolves v Aston Villa
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Wolfsburg v Bayer Leverkusen
Bundesliga
14:30
BT Sport 2

Livingston v Rangers
Scottish Premiership
15:00
Sky Sports Football

Liverpool v Man City
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

SC Freiburg v Eintracht Frankfurt
Bundesliga
17:00
BT Sport 2
Monday 11th November 2019
Larne v Crusaders
Northern Irish Premiership
19:45
Sky Sports Football
Thursday 14th November 2019
Turkey v Iceland
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Czech Republic v Kosovo
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

England v Montenegro
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
ITV

Portugal v Lithuania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Premier League

Serbia v Luxembourg
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

Albania v Andorra
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

France v Moldova
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button
Friday 15th November 2019
Central Coast Mariners v Adelaide United
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 1

Armenia v Greece
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Red Button

Finland v Liechtenstein
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Red Button

Norway v Faroe Islands
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Football

Denmark v Gibraltar
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

Switzerland v Georgia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

Romania v Sweden
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

Spain v Malta
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Football

Bosnia-Herzegovina v Italy
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Premier League

TBC
Tunnock's Caramel Wafer Cup Quarter-Final
20:00
S4C
Saturday 16th November 2019
Sydney FC v Melbourne Victory
Hyundai A-League
06:15
BT Sport 2

Western United v Newcastle Jets
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 2

Cyprus v Scotland
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports Football

Azerbaijan v Wales
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event / S4C

Slovenia v Latvia
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Red Button

Russia v Belgium
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Premier League

San Marino v Kazakhstan
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports Red Button

Yeovil Town v Dover Athletic
National League
17:20
BT Sport 1

Germany v Belarus
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Premier League

Northern Ireland v Netherlands
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Football / Sky Sports Main Event

Croatia v Slovakia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

Austria v North Macedonia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button

Israel v Poland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports Red Button
Sunday 17th November 2019
Brisbane Roar v Melbourne City
Hyundai A-League
05:00
BT Sport ESPN

Tranmere Rovers v Wycombe Wanderers
League One
12:00
Sky Sports Football

Luxembourg v Portugal
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Serbia v Ukraine
UEFA EURO 2020 Qualifier
14:00
Sky Sports TBC

Charlton Athletic Women v Leicester City Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player

Brighton & Hove Albion Women v Birmingham City Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Chelsea Women v Man Utd Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Liverpool Women v Everton Ladies
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Man City Women v West Ham Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Reading FC Women v Bristol City Women
FA Women's Super League
14:00
The FA Player

Tottenham Hotspur Women v Arsenal Women
FA Women's Super League
15:00
BT Sport 1

Bulgaria v Czech Republic
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
Sky Sports TBC

Kosovo v England
UEFA EURO 2020 Qualifier
17:00
ITV

Albania v France
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Andorra v Turkey
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Moldova v Iceland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Monday 18th November 2019
Gibraltar v Switzerland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Republic of Ireland v Denmark
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Malta v Norway
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Spain v Romania
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Sweden v Faroe Islands
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Greece v Finland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Italy v Armenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Liechtenstein v Bosnia-Herzegovina
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Tuesday 19th November 2019
Germany v Northern Ireland
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Netherlands v Estonia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Slovakia v Azerbaijan
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Wales v Hungary
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC / S4C

North Macedonia v Israel
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Latvia v Austria
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Poland v Slovenia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Belgium v Cyprus
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

San Marino v Russia
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC

Scotland v Kazakhstan
UEFA EURO 2020 Qualifier
19:45
Sky Sports TBC
Friday 22nd November 2019
Western Sydney Wanderers v Melbourne City
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 1

Borussia Dortmund v Paderborn
Bundesliga
19:30
BT Sport 1

Glenavon v Linfield
Northern Irish Premiership
19:45
BBC Two NI

Fulham v QPR
Championship
19:45
Sky Sports Football
Saturday 23rd November 2019
Wellington Phoenix v Brisbane Roar
Hyundai A-League
06:15
BT Sport 3

Adelaide United v Melbourne Victory
Hyundai A-League
08:30
BT Sport 3

Perth Glory v Sydney FC
Hyundai A-League
10:45
BT Sport 3

West Ham v Tottenham Hotspur
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Charlton Athletic v Cardiff City
Championship
12:30
Sky Sports Football

Maidenhead United v Woking
National League
17:20
BT Sport 1

Man City v Chelsea
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

RB Leipzig v FC Cologne
Bundesliga
17:30
BT Sport ESPN
Sunday 24th November 2019
Central Coast Mariners v Western United
Hyundai A-League
05:00
BT Sport 1

Middlesbrough v Hull City
Championship
12:00
Sky Sports Football

Hamilton Academical v Rangers
Scottish Premiership
12:15
BT Sport 1

VFB Stuttgart v Karlsruher
Bundesliga 2
12:30
BT Sport 3

London Bees v Charlton Athletic Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player

Augsburg v Hertha Berlin
Bundesliga
14:30
BT Sport 3

St Johnstone v Aberdeen
Scottish Premiership
15:00
Sky Sports Football

Sheffield United v Man Utd
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Hoffenheim v Mainz
Bundesliga
17:00
BT Sport 1
Monday 25th November 2019
Hannover 96 v Darmstadt
Bundesliga
19:30
BT Sport 1

Aston Villa v Newcastle United
Premier League
20:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Tuesday 26th November 2019
Galatasaray v Club Brugge
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Lokomotiv Moscow v Bayer Leverkusen
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Cardiff City v Stoke City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Fulham v Derby County
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Huddersfield Town v Swansea City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Luton Town v Charlton Athletic
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Millwall v Wigan Athletic
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Real Madrid v PSG
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Crvena Zvezda v Bayern Munich
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Tottenham Hotspur v Olympiakos
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atalanta v Dinamo Zagreb
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man City v Shakhtar Donetsk
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Juventus v Atletico Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Reading v Leeds United
Championship
20:00
Sky Sports Football
Wednesday 27th November 2019
Vitoria Guimaraes v Standard Liege
UEFA Europa League Group Stage
15:50
BT Sport 2

Zenit St Petersburg v Lyon
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Valencia v Chelsea
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

QPR v Nottingham Forest
Championship
19:45
Sky Sports TBC

Blackburn Rovers v Brentford
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Hull City v Preston North End
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Middlesbrough v Barnsley
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Sheffield Wednesday v Birmingham City
Championship
19:45
Sky Sports Red Button

Genk v Red Bull Salzburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Liverpool v Napoli
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Barcelona v Borussia Dortmund
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Slavia Prague v Inter Milan
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

RB Leipzig v Benfica
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lille v Ajax
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

West Brom v Bristol City
Championship
20:00
Sky Sports TBC
Thursday 28th November 2019
FC Astana v Man Utd
UEFA Europa League Group Stage
15:50
BT Sport 2

SC Braga v Wolves
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Feyenoord v Rangers
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Celtic v Rennes
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Arsenal v Eintracht Frankfurt
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Friday 29th November 2019
Swansea City v Fulham
Championship
19:45
Sky Sports Football

Caernarfon Town v Cardiff Metropolitan University
Welsh Premier League
20:00
S4C
Saturday 30th November 2019
Newcastle United v Man City
Premier League
12:30
BT Sport 1 / BT Sport Ultimate

Charlton Athletic v Sheffield Wednesday
Championship
12:30
Sky Sports Football

Southampton v Watford
Premier League
17:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Sunday 1st December 2019
Ross County v Celtic
Scottish Premiership
12:00
Sky Sports Football

London City Lionesses v Sheffield United Women
FA Women's Championship
14:00
The FA Player

Norwich City v Arsenal
Premier League
14:00
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD

Leicester City v Everton
Premier League
16:30
Sky Sports Premier League / Sky Sports Main Event / Sky Sports Ultra HD
Monday 2nd December 2019
Preston North End v West Brom
Championship
19:45
Sky Sports Football
Tuesday 3rd December 2019
Arsenal v Brighton & Hove Albion
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Burnley v Man City
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Leicester City v Watford
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Sheffield United v Newcastle United
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Wolves v West Ham
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Man Utd v Tottenham Hotspur
Premier League
20:00
Amazon Prime Video
Wednesday 4th December 2019
Chelsea v Aston Villa
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Southampton v Norwich City
Premier League
19:45
Amazon Prime Video

Aberdeen v Rangers
Scottish Premiership
19:45
Sky Sports Football

Crystal Palace v AFC Bournemouth
Premier League
20:00
Amazon Prime Video

Liverpool v Everton
Premier League
20:00
Amazon Prime Video
Friday 6th December 2019
TBC
Welsh Cup 3rd Round
20:00
S4C
Sunday 8th December 2019
TBC
Betfred Cup Final
TBC
BT Sport TBC

St Johnstone v Celtic
Scottish Premiership
12:15
BT Sport TBC
Tuesday 10th December 2019
Red Bull Salzburg v Liverpool
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Napoli v Genk
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Borussia Dortmund v Slavia Prague
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Inter Milan v Barcelona
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Benfica v Zenit St Petersburg
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Lyon v RB Leipzig
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Ajax v Valencia
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Chelsea v Lille
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 11th December 2019
Dinamo Zagreb v Man City
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Shakhtar Donetsk v Atalanta
UEFA Champions League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Club Brugge v Real Madrid
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

PSG v Galatasaray
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayern Munich v Tottenham Hotspur
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Olympiakos v Crvena Zvezda
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Atletico Madrid v Lokomotiv Moscow
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Bayer Leverkusen v Juventus
UEFA Champions League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Thursday 12th December 2019
CFR Cluj v Celtic
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Standard Liege v Arsenal
UEFA Europa League Group Stage
17:55
BT Sport TBC

Wolves v Besiktas
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Man Utd v AZ Alkmaar
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC

Rangers v Young Boys
UEFA Europa League Group Stage
20:00
BT Sport TBC
Friday 13th December 2019
Barry Town United v The New Saints
Welsh Premier League
20:00
S4C
Sunday 15th December 2019
Motherwell v Rangers
Scottish Premiership
12:00
Sky Sports Football
Wednesday 18th December 2019
Hearts v Celtic
Scottish Premiership
19:45
BT Sport TBC
Friday 20th December 2019
Hibernian v Rangers
Scottish Premiership
19:45
BT Sport TBC
Thursday 26th December 2019
AFC Bournemouth v Arsenal
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Aston Villa v Norwich City
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Chelsea v Southampton
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Crystal Palace v West Ham
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Everton v Burnley
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Leicester City v Liverpool
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Man Utd v Newcastle United
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Sheffield United v Watford
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Tottenham Hotspur v Brighton & Hove Albion
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Wolves v Man City
Premier League
TBC
Amazon Prime Video

Hearts v Hibernian
Scottish Premiership
12:30
Sky Sports Football

St Mirren v Celtic
Scottish Premiership
15:00
BT Sport TBC
Friday 27th December 2019
Dundee United v Dundee
Scottish Championship
19:45
BT Sport TBC
Sunday 29th December 2019
Celtic v Rangers
Scottish Premiership
12:30
Sky Sports Football
Tuesday 18th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 19th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 25th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 26th February 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Saturday 29th February 2020
TBC
FA WSL Continental Cup Final
TBC
BT Sport TBC
Sunday 1st March 2020
TBC
Carabao Cup Final
TBC
Sky Sports TBC
Tuesday 10th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 11th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 17th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 18th March 2020
TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Last-16 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Sunday 5th April 2020
TBC
EFL Trophy Final
TBC
Sky Sports TBC
Tuesday 7th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 8th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 14th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 15th April 2020
TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC

TBC
UEFA Champions League Quarter-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 28th April 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 29th April 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 1st Leg
20:00
BT Sport TBC
Tuesday 5th May 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Wednesday 6th May 2020
TBC
UEFA Champions League Semi-Final 2nd Leg
20:00
BT Sport TBC
Saturday 9th May 2020
TBC
FA Women's Cup Final
TBC
BBC One

TBC
Scottish FA Cup Final
TBC
Premier 1 / BBC One Scotland
Saturday 16th May 2020
TBC
League Two Play-Off Final
TBC
Sky Sports TBC
Sunday 17th May 2020
TBC
FA Trophy Final
TBC
BT Sport TBC

TBC
FA Vase Final
TBC
BT Sport TBC
Saturday 23rd May 2020
TBC
FA Cup Final
TBC
BBC One / BT Sport TBC
Sunday 24th May 2020
TBC
League One Play-Off Final
TBC
Sky Sports TBC
Monday 25th May 2020
TBC
Championship Play-Off Final
TBC
Sky Sports TBC
Wednesday 27th May 2020
TBC
UEFA Europa League Final
20:00
BT Sport TBC
Saturday 30th May 2020
TBC
UEFA Champions League Final
20:00
BT Sport TBC